Heval Zeliha Yüksel

Melike Altınışık

22 Mayıs Pazartesi 19:00

Mimarlık ve Kadın: Direnç, Devinim, Denge

Moderatör: Heval Zeliha Yüksel

Melike Altınışık

Mimarlık ve Kadın Konuşmaları

"Kendi var ettiğimiz geleceğimizde masallardaki gibi bir kahraman logosuna, bir pelerine, bir maskeye ya da olağanüstü güçlere sahip olmaya gerek yok. Geleceği bugünden hazırlamanın ve kendini gerçekleştirmenin tek yolu kadın ya da erkek, bir ya da sıfır, doğru ya da yanlış olmakla da ilgili değil. Kendini gerçekleştirmenin yolu, siyah ve beyazın arasında grilerle de var olabilmek,  dirençli, devinim halinde ve dengede olabilmek, önce insan ve sonra mimar olabilmektir."
Olağanüstü iki mimarla bu özel sohbeti kaçırmayın.


Heval Zeliha Yüksel: 
Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi mezunu. Uluslararası inşaat sektöründe çalıştı, çok sayıda büyük ölçekli projede görev aldı. Sektörel mimari dergilerin genel yayın yönetmenliğini üstlendi. Kurucusu olduğu HVL Studio çatısı altında mimari proje çalışmaları, sanat küratörlüğü ve danışmanlık yaparken, mimarlık okullarında yarı zamanlı ders vermekte. Mimarlık araştırmaları alanında halen doktora programına devam ediyor.

Melike Altınışık: Architects-MAA kurucusu. Mimar, tasarımcı ve akademisyen olarak, MAA Istanbul ve Seul ofislerinde masterplan, yüksek yapı ve kültürel yapı tasarımlarından iç mekanlara, enstalasyon ve ürün tasarımına ölçekler arası geniş bir yelpazede yenilikçi ve vizyoner projeler geliştirme odaklı çalışmalar yürütmektedir. 2013'te MAA Istanbul ofisini kurmadan önce, 2003 yılında İTÜ’den bölüm birincisi olarak mezun olmuş ve 2006 yılında Londra’da AA Design Research Laboratory’de yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. 2006-2013 yılları arasında ise uluslararası platformda Zaha Hadid Architects Londra ofisinde proje yürütücüsü olarak çalışmıştır. Ulusal, uluslararası ve prestijli davetli mimari proje yarışmalarında, sergilerde ve yayınlarda yer almıştır.

Lütfen önceden kaydolunuz.


Öğrenci
Mezun
Evet
Hayır