Abdullah Ezik

2 Mayıs Salı 19:00

"Anlatının Güncelliği ve Kopukluklar"

Moderatör: Abdullah Ezik

Ali Özgür Özkarcı

Edebiyat Konuşmaları

Hayatın kırılmalarını edebiyatın iyileştirici ilmekleriyle tamir etmeyi deneyen bir anlatı. Kahramanı Sinan,  günümüzü acı bakışıyla gözlemleyen bir "flanör" ve bizi edebiyatın dehlizlerinde dolaştıran bir "aylak adam".  Çalınmış bir roman, birbirine karışmış kimlikler, kaybedilmiş bir aşk ve yazar karakterin edebiyat tutkusu, kurgu içinde kurgu olarak ilerliyor. Yusuf Atılgan'a bir selam da, anlatının sürprizi.
Ali Özgür Özkarcı'nın yeni kitabı üzerine bu lezzetli sohbete sizi de bekliyoruz.

Ali Özgür Özkarcı: 1979 Adana doğumlu. İlk şiirleri Varlık Dergisi’nde yayımlandı. Duvar Dergisi’nin yayın kurulu üyesi. 2016-2017 arası düzenli olarak Varlık Dergisi’nde eleştiri yazıları yayımladı. 2017’den beri sadece Edebi Şeyler’de yayıncılık faaliyetini sürdürüyor. Şiir Kitapları: Kırbaç (Vâkâsız Tarih Üçlemesi); Yamuk; Yetmez Ama Hayır; Dikkat Köstebek Çıkabilir; 1’e 2; Bi Müddet Aranızda Olamayacağım; Bitik Ülke Son Atı; Sonu Yoktur. Öykü Kitabı: Dört Köşeli Kambur. Eleştiri Kitapları: Cetvelle Çizilmiş Dağınıklık; Asla Konuşmayacaksın; Ergin Günçe- Bir Kalkışma Yüreğinde Çiçek; İki Ucu Keskin Bıçak; Ece Ayhan (Şiir- Tarih-İdeoloji).

Abdullah Ezik: 1995, İstanbul doğumlu. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde başladığı Türk Dili ve Edebiyatı lisans eğitimini 2017’de, Yeni Türk Edebiyatı yüksek lisans eğitimini ise 2021’de tamamladı. Aynı süreçte Otto-Friedrich-Universität Bamberg’in Oriental Studies departmanında misafir öğrenci olarak bulundu. Florida State College at Jacksonville’deki English Language Institute eğitimini 2018’de, English as a Second Language programını ise 2019’da bitirdi. Sanat Kritik, Kitap-lık, Öykü Gazetesi, Artfulliving, IAN Edebiyat, EdebiyatHaber, KE Dergi’de çeşitli yazı, şiir ve söyleşileri yer aldı. John Lennon: İsa’dan Bile Popüler isimli biyografisi 2019’da, Peyami Safa’nın yazılarından derlediğini Ramazan Geceleri ise 2020’de yayımlandı. Doktora eğitimine Marmara Üniversitesi, Türkiyat Enstitüsü, Yeni Türk Edebiyatı ana bilim dalında devam ediyor; Sanat Kritik ve Alakarga Yayınları’nda editör, Açık Radyo’da programcı, FMV Işık Üniversitesi’nde ise öğretim görevlisi olarak çalışıyor. 

Lütfen önceden kaydolunuz.


Öğrenci
Mezun
Evet
Hayır