18 Eylül Cumartesi 19:30

Kalos Adamothikame / Ne Güzel Kavuştuk

İstos Korosu

Dinleti

2019'daki ilk Kıraathane Kitap Şenliği'ne İstos Korosu'nun Kıraathane binasındaki konseriyle veda etmiştik. Bu yıl yine son günümüzde, İstos'un. bu etkinliğinde, İstos Korosou'yla bu kez Yesayan Salonu'nda beraberiz. Ne mutlu bize! 

 

İstos Korosu: 2017 Kasım ayında İstanbul’da, İstos Kafe&Kitabevi’nin çatısı altında, Fotini Kokkala şefliğinde kuruldu. Rembetiko ve geleneksel Yunan müzikleri üzerine çalışmalarını yürüten İstos Korosu, Türkçe konuşan, Yunanca bilmeyen, İstanbul’da yaşayan amatörlerden oluşuyor. Hatta İstanbul’un değişik cemaatlerinden (Rum, Ermeni, Türk, Kürt, Yunanistanlı, Yahudi, Alevi, Hristiyan, Müslüman) gelmesine rağmen Doğu Akdeniz’deki ortak müzik geleneği sevgi ve ilgisi birbirlerini birleştiriyor. Pandemi döneminde de çevrimiçi olarak çalışmalarını sürdüren İstos Korosu, Yunanca veya yüksek müzik bilgisi olmaksızın bir araya gelen insanların, sadece müziğin birleştirici ruhuyla şarkılar söyleyebildiğini bizlere göstermeye devam ediyor.

 

Bu etkinliğe kapılarını açan Yesayan Salonu'na içten teşekkürlerimizle!

Tek tık'la: İstos'un kitaplarını incelemek için lütfen yayınevinin dijital şenlik alanımızdaki standını ziyaret etmeyi unutmayın!

Şenliği mobil cihazınızdan takip ediyorsanız İstos'un standı şurada.

Ayrıca İstos'un kitap standını şenlik boyunca Kıraathane binasında ziyaret edebilir, yayınevinin sorumlularıyla tanışıp sohbet edebilirsiniz.

Yer: Yesayan Salonu. Covid-19’a karşı iki aşısını da yaptırmış olan katılımcılara açık.


Öğrenci
Mezun
Evet
Hayır