Sîpan Haco

14 Mayıs Cuma 19:30

Diyarın Dilleri: Kürtçe -- Konuşma Sınıfı

Sîpan Haco

Atölye

Kıraathane İstanbul Edebiyat Evi’nin “Diyarın Dilleri Programı” COVID-19 pandemisinden korunma amaçlı önlemler nedeniyle, İlkbahar 2021 sezonumuzda da çevrimiçi buluşmalarla devam edecek.

Bu sezon ilk kez başlayan Konuşma Sınıfı tecrübeli hocamız Sîpan Haco'nun rehberliğinde A1 ve A2’yi bitirmiş, temel bilgilere sahip olup günlük konuşmaları anlayabilen ancak pratik yapamadıkları için konuşmada zorluk çekenler için, konuşmalarını geliştirmeye dönük bir kurs.

Konuşma Sınıfı, öğrencilerin teorik bilgilerini pratiğe dökmelerini sağlamak amacıyla güncel konular üzerinde birçok konuşma aktiviteleriyle konuşma-tartışma imkânı sağlayacak. Rutin ders ortamı ve stresinden uzak, hata yapma korkusu taşımadan sıcak ve samimi bir ortamda konuşabilecek, dinleyebilecek ve iletişim becerileriniz, geliştirebileceksiniz.

Kayıt yaptırmak için lütfen bizi aramakta gecikmeyin:  0536-7184202.

 

Sîpan Haco: 1983 Urfa - Siverek doğumlu. Ortaokul ve liseyi Siverek'te okudu. 2001’de Antalya'da turizmde çalışmaya başladı. 2002’de İstanbul'a yerleşti ve 2010’da İstanbul Kürt Enstitüsü’nde Kürtçe eğitime başladı. 2014’te Kürtçe eğitimini tamamlayıp eğitmen belgesi aldı ve kurum bünyesinde Kürtçe öğretmenlik yapmaya başladı. 6 Mart 2017’de açılan Kürt Araştırmaları Derneği’nin kurucu üyesi olup, Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçildi. Halen de aynı kurumda yöneticilik yapmakta, eğitim ve yayın organlarında çalışmaktadır.

Sadece teyidli katılımcılar için ve ücrete tabi.


Öğrenci
Mezun
Evet
Hayır