Deniz Türkali

10 Mart Çarşamba 21:00

Leylâ Erbil’in Gecede’sinden: Ölü

Deniz Türkali

Okuma Tiyatrosu

 

Öldün! Öldün ha! Şimdi ben ne yapayım?..

Leylâ Erbil'in Gecede kitabında yer alan yedi öyküsü edebiyatımızın köşetaşlarından. Bunlardan biri olan "Ölü" muhtemelen birçoğumuzun satır satır bildiği bir öykü ama genç okurlar arasında henüz Leylâ Erbil cümleleriyle tanışmamış olanlar da var, biliyoruz.

Bu sezon farklı bir okuma tiyatrosuyla karşınızdayız. değerli sanatçı ve bir Kıraathane dostu olan Deniz Türkali, "Ölü" öyküsünü oyunlaştırarak okuyor bize. Ölümsüz bir monolog!

Deniz Türkali'nin özel program notunu da iletelim:

"Leylâ Erbil çok sevdiğim yazarlardan biri. Bu öyküyü ilk okuduğumdan beri monolog olarak oynamayı düşünüyordum. Yıllar önce Almanya'da Leylâ ile rastlaşmıştık. O, kitaplarından okuma yapacaktı. Bu öyküyü ben okumayı önerdim. Sevinçle kabul etti. Okuma bitiminde de çok eğlenmiş ve 'Bu öyküyü hiç böyle düşünmemiştim çok güzel ve farklı okudun, bayıldım' demişti... Umarım bir gün sahnede de oynamak mümkün olur."

Deniz Türkali: Tiyatro ve sinema oyuncusu. Vedat Türkali’nin kızı. İstanbul ve Londra’daki tiyatro eğitiminin ardından, İtalya’da Dario Fo ve Franca Rame ile çalıştı. Müzikallerin yanı sıra tek kişilik oyunlarda, TV dizilerinde ve Ferhan Özpetek’in İstanbul Kırmızısıdahil birçok sinema filminde rol aldı. Halen İstanbul’da DOT Tiyatro ve İkinci Kat Tiyatro’da oyunlar sergiliyor.

YouTube üzerinden ilk gösterim.


Öğrenci
Mezun
Evet
Hayır