Cemil Şinasi Türün

Mustafa Arslantunalı

27 Ekim Salı 21:00

Blokzinciri teknolojisinin potansiyelleri: Para ortadan kalkıyor mu?

Mustafa Arslantunalı

Cemil Şinasi Türün

Teknoloji Konuşmaları

Blokzinciri Bitcoin ve Ethereum gibi sanal paraları mümkün kılan kendi basit, potansiyel etkileri muazzam bir teknoloji. Kıraathane'de "Teknoloji Konuşmaları" serisini nihayet başlatıyor olmaktan da, bu ilk konuşmada Blokzinciri konusunu Cemil Şinasi Türün'le ele alacak olmaktan da çok mutluyuz.

Cemil Şinasi Türün: Girişimci, sanatçı, mühendis, akademisyen. Boğaziçi Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği lisans ve Bilkent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi yüksek lisans dereceleri vardır. Ülkemizin dijital para ve blokzinciri konusunda önde gelen uzmanlarından biri olan Türün, 2017-2020 yılları arasında İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde “Blockchain & Cryptocurrencies” isimli dersi verdikten sonra 2020 başından beri aynı dersi Boğaziçi Üniversitesinde vermektedir. Vadeli krediler üzerine Defterhane isimli bir startup’ın da kurucu ortağıdır.

Mustafa Arslantunalı: 1963 yılında Alpullu’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi Bilgisayar Bilimleri Mühendisliği bölümünü yarıda bırakarak geçtiği ODTÜ Sosyoloji’yi bitirdi. O zamandan beri yayıncılıkla uğraşıyor. Virgül kitap ve Eleştiri dergisini yayınladı, halen K24’ü yönetiyor. Kitapları: Ay ÇöreğiTeknoloji, Dil ve İletişim Üzerine Denemeler (1992), Teknopolis: Akıllı Makineler Dağınık Zihinler (2019).

Çevrimiçi. Zoom linki ve Webinar ID ile katılıma açık.


Öğrenci
Mezun
Evet
Hayır