Mustafa Ünlü

Gül Büyükbeşe

Sibel Tekin

Mustafa Arslantunalı

10 Ekim Cumartesi 21:00

Ah

Mustafa Arslantunalı

Mustafa Ünlü - Gül Büyükbeşe - Sibel Tekin

Sohbet + Film Gösterimi

Türkiye’de kanlı, yıkıcı çatışmaların sürdüğü, toplumdaki kutuplaşmanın arttığı bir dönemde, 10 Ekim 2015 tarihinde DİSK, KESK, Türk Tabipler Birliği ve TMMOB’nin öncülüğünde Barış ve Demokrasi Mitingi yapılacaktı. Sabah saatlerinde miting alanına bombalı saldırı düzenlendi. IŞİD’in üstlendiği bu saldırı, Cumhuriyet tarihindeki en ölümcül terör saldırısı olarak tarihe geçerken 103 insan hayatını kaybetti; beş yüzden fazla insan yaralandı. Ah, bu akla sığmayan anları ve sonrasını 24 tanığın anlatımıyla aktaran bir belgesel.

Kıraathane İstanbul Edebiyat Evi olarak bu belgeseli bugün YouTube kanalımızda göstermeden önce, Ah'ın yönetmeni Mustafa Ünlü ile 11 Ekim'de gösterimini yapacağımız Diyarbakır, Suruç ve Ankara katliamlarını konu alan Ölüm Ne Yana Düşer Usta belgeselinin yönetmeni Gül Büyükbeşe ve yapımcısı Sibel Tekin'in de katıldığı bir sohbeti sizlere sunacağız. 

Diyarbakır, Suruç ve Ankara katliamlarında bu hayattan koparılan kardeşlerimizin anısına saygıyla... 

Ah
Yönetmen: Mustafa Ünlü
Yapımcı: Selda Meral
Müzik: Emrah Özdemir
Süre: 1’35”

Mustafa Ünlü: 1963’te Ankara’da doğdu. Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi’ni bitirdi. Öğrenciliği sırasında çeşitli dergi ve gazetelerden sonra, TRT haber merkezi ve 32. Gün haber programında çalıştı. 1989’dan itibaren belgesel sinema alanına girdi ve pek çok filme yönetmen, yapımcı, metin yazarı olarak imza attı. Çeşitli fakülte ve yüksek okullarda yönetmenlik ve belgesel sinema dersleri verdi. Hâlen ortağı olduğu Kutup Ayısı Belgesel Yapımlar şirketi bünyesinde çalışmalarını sürdürüyor.

Mustafa Arslantunalı: 1963 yılında Alpullu’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi Bilgisayar Bilimleri Mühendisliği bölümünü yarıda bırakarak geçtiği ODTÜ Sosyoloji’yi bitirdi. O zamandan beri yayıncılıkla uğraşıyor. Virgül kitap ve Eleştiri dergisini yayınladı, halen K24’ü yönetiyor. Kitapları: Ay ÇöreğiTeknoloji, Dil ve İletişim Üzerine Denemeler (1992), Teknopolis: Akıllı Makineler Dağınık Zihinler (2019).

 

YouTube üzerinden gösterim.


Öğrenci
Mezun
Evet
Hayır