19 Aralık Perşembe 19:00

Zeytin Kuşu

Zeynep Göğüş

Kitap Sohbeti / Yazar İmzası

Zeynep Göğüş’ün ikinci romanı, bir zeytin hikâyesi, bir ana-oğul hikâyesi, bir çevreci eylem hikayesi. Zeta etkileyici bir roman kahramanı. Tek başına ayakta duran, kendini zeytinliğine ve doğaya adamış, kırılgan ve güçlü olmak arasında dengeyi arayan bir kadın. Sanatçı oğlu Bulut, erken göçen babasına, yaşadığı topluma, güçlü annesine tepkilerini fırtınalı yaşayan, öfkelerini kontrol etmeye çabalayan bir genç adam. 

Bu anne oğul ikilisini sonunda sanata duydukları tutku ve doğa sevgisi güçlendirip birleştiriyor. Sanat ve zeytin. Eylem ve sevgi. Günümüzü çok iyi yansıtan bir roman.

İlk romanı Işık Ülkesinden bir göç ve aile destanıydı, tarih perspektifiyle yazılmıştı. İkinci romanında yazar, insan ruhunun derinlerine uzanıyor. 

 

Zeynep Göğüş: Hür Brüksel Üniversitesi Felsefe ve Edebiyat Fakültesi’nin Gazetecilik ve Sosyal İletişim Bölümü’nden mezun. Ekonomi Fakültesi’nde yüksek lisans, Ülke Tanıtımı alanında akademik çalışma yaptı. Gazetecilikte muhabir, Brüksel temsilcisi, ekonomi servisi şefi, TV programcısı ve köşe yazarı olarak çalıştı, pek çok ödül aldı. Bilgi Üniversitesi’nde “Küreselleşme ve Dünya Meseleleri”, Okan Üniversitesi'nde “Ülke Tanıtımı ve Kent Markaları” konulu dersler verdi. Kitapları: Bir Avrupa Rüyası, Devekuşunun Kredi Kartı, Kadınlar Olmadan Asla, Oğluma Avrupa Mektupları, Işık Ülkesinden.

Lütfen önceden kaydolunuz.


Öğrenci
Mezun
Evet
Hayır