Mustafa Oğuz

Selin Ongun

13 Kasım Çarşamba 19:00

Yorma Birader

Mustafa Oğuz - Selin Ongun

Popüler Kültür Konuşmaları

Gösteri dünyasının gösterişi sevmeyen duayeni Mustafa Oğuz, Yorma Birader’de hem kendi hikâyesini hem de 1970’lerden 2000’li yıllara Türkiye’nin popüler kültürünü anlatıyor: Hangi şarkıları sevdik, hangi starlara düşkündük, nelere güldük, nasıl eğlendik? Türkiye’nin inişli çıkışlı siyasi hayatı eğlence dünyasını, televizyonu ve popüler kültürü nasıl etkiledi?


Selin Ongun’un kaleme aldığı “Mustafa Oğuz Anlatıyor: Türkiye’nin Neşeli Günleri” alt başlıklı Yorma Birader kitabından yola çıkarak Türkiye’nin popüler kültürünü konuşuyoruz.

 

Mustafa Oğuz: 1952 İstanbul doğumlu yapımcı, iş insanı. 1970’lerin sonu ve 1980’lerin başında USG A.Ş.’de Egemen Bostancı ile çalıştı. Dönemin birçok müzikalinde yapım koordinatörlüğü ve yapımcılık yaptı. 1985’te eşi Gül Oğuz ile birlikte Most Production’ı kurdu. Sezen Aksu, Mazhar–Fuat– Özkan, Nükhet Duru, Erol Evgin gibi birçok sanatçının menajerliğini ve konser organizasyonlarını üstlendi. Birçok film, dizi, konser ve toplumsal sorumluluk projesine imza attı.

Selin Ongun: 1981 İstanbul doğumlu. İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunu. Haftalık dergisi, Vatan gazetesi, Star gazetesi, Tempo dergisi, Cumhuriyet gazetesinde çalıştı. T24’ün kurucuları arasında yer aldı. Yazılı medyada dikkatle izlenen söyleşilerini televizyona da taşıdı. Başörtülü Kadınlar Anlattı: Türbanlı Erkekler kitabının yazarı.

 

 

Lütfen önceden kaydolunuz.


Öğrenci
Mezun
Evet
Hayır