14 Haziran Cuma 19:00

Sınır/sız Alan

Sergi Açılışı

Geçen sene Kıraathane İstanbul Edebiyat Evi’nde ilkini gerçekleştirdiğimiz Sınır/sız sergisi beraber üretmenin, paylaşmanın yollarını aramaya dair bir ilk adımdı. Bize umut vermiş, aktivist sanatçılar için sınırların daraldığı, alan yaratmanın zorlaştığı bugünlerde tekrar üretime geçmeye dair bir motivasyon kaynağı olmuştu. Üreten, eyleyen sanatçılar olarak işlerimizin bu sene de Sınır/sız Alan sergisiyle kayda geçirilmesini, görünmezlikten sıyrılmak anlamında politik bir tavır olarak önemsiyoruz. Sınır/sız Alan ismi ve ve temasıyla gerçekleştireceğimiz serginin queer/feminist bir bakışla hepimize yeni ufuklar açacağını umuyoruz.

Sanatçılar: Ugemfo, Ali Murat Gali, AntreSexual, Demhat Bella, Anıl Saldıran, Merey Şenocak&Ayşem Ötük, Hasan Aksaygın, Onur Karaoğlu, Serap Akçura, Nihat Karataşlı, Elİf KK, Şafak Şule Kemancı, Furkan Öztekin, Melis Nots, Enes Alba

Sınır/sız Alan sergisini 29 Haziran 2019’a kadar hafta içi ve Cumartesi günleri her gün 14:00-19:00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

Lütfen önceden kaydolunuz.


Öğrenci
Mezun
Evet
Hayır