Ali Kayaalp

Seçil Epik

 

25 Nisan Perşembe 19:00

“Sanat ve Medeniyet Tarihinde Ağaçlar”

Seçil Epik

Ali Kayaalp

K24 ile Tatlı Perşembe

Macbeth sayesinde hepimiz biliyoruz ki “vâkidir hareket ettiği taşların ve konuştuğu ağaçların.” Vâkidir hakikaten. Ağaçları ya da en azından tek bir ağacı gerçekten tanıyan herhangi birine sorun, ağaçların/ağacın çok şey anlattığını söyleyecektir size. Çevrimiçi Kitap-Kültür-Kritik dergimiz K24’ün “Ağaç” konusuna ayırdığı Mart ayı dosyasından ilhamla, biz de bu “Tatlı Perşembe” akşamında ağaçları gerçekten tanıyanlarla buluşacağız. Ağaçların anlattıklarını anlamaya çalışmak için.

Ali Kayaalp: 1984 senesinde İstanbul'da doğdu. Saint Joseph Lisesi'nde ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde eğitim gördü. Aynı üniversitenin Fen-Edebiyat Fakültesi'ne bağlı Sanat Tarihi bölümünde görev yapıyor. Matbu ve sanal mecrada yayımlanmış olan çok sayıda metninin odak noktasında İstanbul, İstanbulluluk ve İstanbul kültürünün çeşitli manzaraları var.

Seçil Epik: Türk Dili ve Edebiyatı eğitimi aldı. Edebiyatta queer ve feminizm başta olmak üzere yazılar yazıyor, söyleşiler yapıyor, 2016 yılından beri K24 [Kitap-Kültür-Kritik] sitesinde editörlük yapıyor.

Lütfen önceden kaydolunuz.


Öğrenci
Mezun
Evet
Hayır