Gaye Boralıoğlu

Ümit Kıvanç

26 Ekim Cuma 16:00

Haysiyet ve Şahsiyet

Gaye Boralıoğlu – Ümit Kıvanç

Kitap Stüdyosu

 

 

Bu stüdyo bizi çok heyecanlandırıyor. Evet, kayıt esnasında stüdyoya sadece konuşmacılar girebiliyor ama sonunda hepimizin okuyacağı bir kitap üretiyorlar. Gaye Boralıoğlu ile Ümit Kıvanç Kitap Stüdyosu'nun ilk konukları. Kendilerini haysiyet ve şahsiyet kavramlarının onları götürebileceği her yere uzanan samimi bir konuşma yapmak üzere davet ettik. Konuşmalarını kayda alıyoruz. Kıraathane Kitapları etiketiyle yayımlanmak üzere...

Gaye Boralıoğlu: İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’nde sistematik felsefe ve mantık okudu, aynı bölümde yüksek lisans yaptı. Gazeteci, reklam yazarı ve senaryo yazarı olarak çalıştı. Hepsi Hikâye (Öykü-2001), Meçhul (Roman-2004), Aksak Ritim (Roman-2009), İçimdeki Ses (Roman-2013), Mübarek Kadınlar (Öykü-2014), Dünyadan Aşağı (2018) adlı kitapları var. Aksak Ritim ile 2011 Notre Dame de Sion Edebiyat Ödülü Mansiyonu’nu, Mübarek Kadınlar ile 2015 Yunus Nadi Öykü Ödülü’nü kazandı. Öyküleri ve kitapları başta Almanca ve Arapça olmak üzere çeşitli dillere çevrildi.

Ümit Kıvanç: İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Basın-Yayın Yüksek Okulu’nu bitirdikten sonra Milliyet, Cumhuriyet gazetelerinde, haftalık YeniGündem’de çalıştı, Radikal ve Taraf’ta köşeyazıları yazdı. Roman ve hikâyeleri, uzun yıllar çalıştığı İletişim Yayınları’nca yayımlandı. Şimdi P24 ve Duvar’da yazıyor. Belgesel sinemacı. Belgeseller, deneysel filmler yapıyor.

 

 

Kapalı seans.


Öğrenci
Mezun
Evet
Hayır