Sîpan Haco

14 Haziran Cuma 19:00-22:00

Diyarın Dilleri: Kürtçe (Zazakî) -- A1.1 (Çevrimiçi)

Sîpan Haco

Atölye

Kıraathane İstanbul Edebiyat Evi’nin “Diyarın Dilleri Programı”na 2024 Bahar sezonunda, buluşmalarını A1.1 (Kurmancî) çevrimiçi, A1.1 (Kurmancî) Kıraathane binasında, A1.2 (Kurmancî) çevrimiçi, A1.1 (Zazaca) çevrimiçi gerçekleşecek dört ayrı grup halinde devam ediyoruz.

Tecrübeli hocamız Sîpan Haco’nun rehberliğinde bu sezon başlangıç seviyesinde alacağımız Zazaca eğitiminde, sırasıyla şu konuları işleyeceğiz:

ZAZACA (ZAZAKÎ) A1.1 -  SEVİYESİ

— En temel dil bilgisi ve kelimelerle basit ifadeler kullanma ve basit diyaloglarla gündelik ihtiyaçların karşılanması;

— Tanışma, iş-meslek, ev, aile, yeme-içme, alışveriş, aktivite- rutin- günlük yaşam, gezi, tatil ve gelecek planması gibi konuları öğrenme ve diyalog kurma;

— Günlük konuşma konuları kapsamında basit diyaloglar,

— Genel gramer konuları,

— Okuma, yazma, gramer, kelime egzersizleri, dinleme, konuşma aktiviteleri, yani öğrenmeyi kolaylaştıran tüm fonksiyonları kullanarak teorik bilgiyi geliştirmek ve pratiğe geçirmek.

Atölyeye katılmak isterseniz, lütfen linkteki formu doldurun. 

Sîpan Haco: 1983 Urfa - Siverek doğumlu. Ortaokul ve liseyi Siverek'te okudu. 2000’de Antalya'da turizm sektöründe çalışmaya başladı. 2002’de İstanbul'a yerleşti ve 2010’da İstanbul Kürt Enstitüsü’nde Kürtçe eğitimine başladı. 2014’te Kürtçe eğitimini tamamlayıp eğitmen belgesi aldı ve kurum bünyesinde Kürtçe öğretmenlik yapmaya başladı. 6 Mart 2017’de açılan Kürt Araştırmaları Derneği’nin kurucu üyesi oldu. Halen aynı kurumda yöneticilik yapmakta, eğitim ve yayın organlarında çalışmaktadır.

Sadece teyidli katılımcılar için ve ücrete tabi.


Öğrenci
Mezun
Evet
Hayır