Merve Mingir

Nebiye Arı

Taha Ercoşkun

Yağız Yer Gülseven

 

30 Mayıs Perşembe 19:00

Rengarenk Stand-up!

Merve Mingir, Nebiye Arı, Taha Ercoşkun, Yağız Yer Gülseven

Performans

Kıraathane İstanbul Edebiyat Evi'nde yaza şen kahkahalarla girmenizi sağlayacak bir stand up etkinliği. Farklı karakterleri ve mizah anlayışlarıyla Merve Mingir, Taha Ercoşkun, Yağız Gülseven ve Nebiye Arı 30 Mayıs'ta Kıraathane İstanbul Edebiyat Evi'nde Rengarenk Stand up etkinliğinde sahne alacaklar...

Kıraathane İstanbul Edebiyat Evi ve SPoD işbirliğinde gerçekleştirilecek etkinliğimize bekliyoruz.

Komedyenler

Merve Mingir: Ömrünün yarısını Amerika’da geçirip ben de sizdenim diyebilmek için şive şakalarına dahi musallat olan, sahne performansıyla ihtiyaca göre jeneratör görevi de görebilecek aşırı bizden ve bir o kadar da bizden olmayan gösterisiyle Merve Mingir, sizi pastırma üzerinde bir dünya turuna çıkartacak.

Nebiye Arı: Medya kuruluşlarında ve bağımsız olarak gazetecilik yaptı, gazeteciliği bırakmasına rağmen belgesel yönetmenliğine devam ediyor. Birkaç yıldır stand-up komedyeni olarak sahnelere çıkıyor ve Olay Mahali isminde tek kişilik bir stand-up gösterisi var. 

Taha Ercoşkun: İngilizce sahnelerde başlayıp Rusça sahnelerde devam ettirdiği stand-up yolculuğunda Bolulu olduğunu hatırlayıp Türkçe sahnelerde çıkmaya başladı. BKM Mutfak, Standup Turkey ve Boğaziçi Komedi Kulübü gösterilerinde sahne alan Taha, şu sıralar tek kişilik gösterisiyle turneliyor. Boğaziçi Üniversitesi'nde okudu, yetmedi, bir daha okuyor. 28 yaşında ve sahnede politik konulardan bahsetmeyi seviyor.

Yağız Yer Gülseven: Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde eğitimini tamamladıktan sonra bir süre sanat yönetmenliği yaptı. Eşzamanlı olarak çeşitli karma sergilere katıldı. Birkaç aydır da açık mikrofon etkinliklerinde sahne alıyor. Alternatif kuir mizah nasıl ve nerede yapılır diye düşünüyor. Çalışmalarına İstanbul’da devam ediyor.

 

Lütfen önceden kaydolunuz.


Öğrenci
Mezun
Evet
Hayır

Kaydolmak için tıklayınız