21 Şubat Çarşamba 19:00

Sütten Kesilmek

Kerem Can San, Aziz Er

Okuma Tiyatrosu

"Sütten Kesilmek" çocukluğun en ezilmiş yerinden fırlayan bir hikaye. Hem baba-oğul hem de anne-oğul çatışmasını dinleyeceğiniz, mağdurun zalime dönüşmesi üzerine kafa yoracağınız bir oyun. Genç bir erkeğin hıçkırıkları, hantal hayalleri, incitilmiş ve asla onarılamayan arazlarıyla karşılaşmaya hazır herkesin etkileneceği bir performans.

Aziz Er’in yazdığı oyun, düşle gerçeğin birbirine yarenlik ettiği, izleyiciyi/dinleyiciyi sarsarken, maruz kaldıklarımıza derinlikli bir perspektiften bakmaya çalışırken; ebeveyn zorbalığı, erkek şiddeti, dilsizleştirilen kadınlar ve mücadele biçimlerimiz üzerine de söz söylüyor. Ayrılmaya hatta belki ‘’öldürmeye’’ çalıştığımız ebeveynlere dair bir veda mektubu olarak da yorumlanabilecek bu okuma tiyatrosunda, karanlık bir bodrum katından, ışıklı ve kalabalık alışveriş merkezlerine uzanan bir yolculuğa eşlik edeceğiz. 

Aziz Er: 1988 Bursa doğumludur. Uludağ Güzel Sanatlar Fakültesi Dramatik Yazarlık ve İstanbul Aydın Üniversitesi Tiyatro Yönetmenliği bölümlerinde eğitim almıştır. Farklı türlerdeki oyunları pek çok tiyatro ekibi tarafından sahnelenirken çeşitli dizilerde de senaryo yazarlığı yapmıştır. Halen senaryo yazarlığına ve serbest yazarlığa devam etmektedir. Dijitale Yazmak başlıklı bir atölye vermektedir.

Kerem Can San: 1991 İstanbul doğumludur. Uludağ Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Oyunculuk bölümünü bitirmiştir. Bursa ve İstanbul devlet tiyatrolarında ve çeşitli özel tiyatrolarda, çeşitli dizi ve filmlerde oyunculuk yapmıştır. Şu anda Sanrılar adıyla tek kişilik bir gösteri sunmaktadır.

Lütfen önceden kaydolunuz.


Öğrenci
Mezun
Evet
Hayır