Lena Pasternak

Ingela Nilsson

Yasemin Çongar

18 Ekim Pazartesi 21:00

Gotland’da Üç Hafta

Moderatör: Yasemin Çongar

Lena Pasternak - Ingela Nilsson

Yazar Değişim Programı

Yazarlara yol göründü; istikamet Kuzey!

İstanbul Edebiyat Evi olarak başlatmaktan büyük heyecan duyduğumuz Yazar Değişim Programı'nın ilk duyurusunu ve başvuru çağrısını yapıyoruz bu akşam.

Gotland'ın Visby şehrindeki Baltık Yazarlar ve Çevirmenler Merkezi, İstanbul'daki İsveç Araştırma Enstitüsü ve Stockholm'deki İsveç Yazarlar Birliği ile işbirliği hâlinde uygulayacağımız bu programın adı "Gotland'da Üç Hafta."

Bu program kapsamında, Türkiyeli yazarları Baltık Denizi'nin en büyük adası olan Gotland'da üç hafta geçirmeye davet ediyoruz.

Programın takvimi, katılım koşulları ve Gotland'da Üç Hafta esnasında yapabilecekleriniz hakkında birçok soruya cevap vereceğimiz bir akşam.

Lena Pasternak: Baltık Yazarlar ve Çevirmenler Merkezi'nin Direktörü. Linguistik, filoloji, İngiliz Dili ve Rus Dili eğitimi aldı. İsveççe, İngilizce ve Rusça arasında edebiyat çevirileri yapıyor ve edebiyatla ilgili makaleler kaleme alıyor.

 
Ingela Nilsson: Uppsala Üniversitesi'nde Yunan ve Bizans Çalışmaları Profesörü ve hâlihazırda İstanbul'daki İsveç Araştırma Enstitüsü'nün Direktörü (2019-2021). 12. yüzyıl Bizans edebiyatı uzmanı ve uluslararası Byzantine and Modern Greek Studies (Birmingham) dergisinin editörüdür. Araştırma konuları hikâye anlatıcılığının bütün biçimlerini, çeviri ve yeniden yazım pratiklerini kapsar. 2021'de Cambridge University Press'ten basılan Writer and Occasion in Twelfth-Century Byzantium: The Authorial Voice of Constantine Manasses yayımlanmış son kitabıdır.

 

 

 

 

YouTube üzerinden ilk gösterim


Öğrenci
Mezun
Evet
Hayır