Ali Kazma

5 Mart Cuma 17:00

Avrupalılar - Europeans

Sergi Açılışı

Ve #Kış2021 sezonumuzun büyük sürprizi! Video sanatçısı Ali Kazma, Türkiye'de daha önce hiç göstermediği işleri de içeren 11 videoluk bir sergiyle Kıraathane'de: Avrupalılar/Euroepans.

Sergi açılışını pandemi önlemleri nedeniyle sınırlı sayıda davetliyle gerçekleştireceğiz. Sergi, 30 Nisan'a kadar  hafta içi her gün ve Cumartesi günleri 11:00-18:30 saatleri arasında ziyaretinize açık.

Ali Kazma: 1971, İstanbul doğumlu. Liseyi bitirdikten sonra reklam ve fotoğraf okumak üzere 1989’da Amerika’da Colorado Üniversitesi’ne girdi. Londra’da kısa bir süre fotoğraf eğitimi aldı. 1995’te New York’a taşındı. The New School’da film prodüksiyonu alanında yoğunlaştığı "medya" konulu mastır eğitimini tamamladıktan sonra, kısa film ve video projeleri üzerine çalışmaya başladı. 2000’de İstanbul’a döndü ve iki ortakla birlikte kendi prodüksiyon şirketi ‘nnaCo’yu kurdu. ‘nnaCo’, pek çok kısa film ve reklam projesine imza attı. Video çalışmaları uluslararası bienallerde ve sanat kurumlarında sergilendi. Venedik, İstanbul, Sao Paulo, Curitiba, Selanik, Lyon ve Havana bienallerine katıldı. 2013 yılı Venedik Bienali’nde Türkiye Pavyonu’unda solo sergisiyle yer aldı. Eserlerinin sergilendiği kurumlar arasında Musée d’art Contemporaine, Lyon; ARTER, İstanbul; Lenbachhaus, Münih; MAXXI, Roma; Hirshhorn Museum, Washington DC; ve MEP, Paris yer alıyor.


Öğrenci
Mezun
Evet
Hayır