26 Şubat Salı 19:00

Son 10 Yılda Toplumsal Dinamikler Nasıl Değişti?

Bekir Ağırdır

Sosyoloji Konuşmaları

Bir ay sonra yerel yöneticilerimizi seçmek için sandık başına gidiyoruz. Bu önemli seçim öncesinde Türkiye'de seçmen nabzını en iyi tutan araştırmacılardan biri olan Bekir Ağırdır'a soracağımız çok soru var elbette. Ama biz bu akşam hangi partinin adayı kaç oy olacaktan ziyade, seçmen davranışını neler etkiliyor ve seçmen profili nasıl değişti, ona bakmak istiyoruz. Sadece bu seçimleri değil, Türkiye'nin son on yılını Ağırdır'ın elindeki araştırma bulguları ışığında değerlendirdiğimizde toplumsal dinamikleri nasıl okumamız gerektiğini, Türkiye'de orta sınıfın on yılda nereden nereye geldiğini, bu sosyolojik dönüşümün siyasete nasıl yansıdığını konuşmak için birlikteyiz.

Bekir Ağırdır: 1956'da Çal, Denizli’de doğdu. 1979'da ODTÜ İdari İlimler Fakültesi İşletme Bölümü'nden mezun oldu. 1979-2003 arasında çeşitli sanayi şirketlerinde yöneticilik yaptı. 2003–2005 yıllarında Tarih Vakfı’nda önce koordinatör, sonra genel müdür olarak çalıştı. 2005 yılından beri KONDA Araştırma ve Danışmanlık A.Ş. Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevini sürdürüyor. Demokratik Cumhuriyet Programı kurucu üyesi, Türkiye Ekonomik ve Sosyal Etüdler Vakfı (TESEV) Başkan Yardımcısı.

Katılım üst sınırına ulaştığımız için artık kayıt alamıyoruz. Etkinlik odasının dolması halinde yan odadaki ekrandan etkinliği izlemek mümkün olacaktır. İlginize teşekkür ederiz.


Öğrenci
Mezun
Evet
Hayır