Ertuğ Uçar

Feride Çiçekoğlu

 

11 Şubat Pazartesi 19:00

Woolf’un İzinde

Feride Çiçekoğlu

Ertuğ Uçar

Zarf-Mazruf Konuşmaları

Kıraathane'de yeni bir konuşma serisi başlatıyoruz: Zarf-Mazruf Konuşmaları. Ertuğ Uçar ve Feride Çiçekoğlu bu serinin ilk sohbetinde kitaplara, kitap kapaklarına, ablası Vanessa Belt’in Virginia Woolf’un kitaplarının ilk baskıları için yaptığı kapak tasarımlarına, deniz fenerlerini sarıp sarmalayan sislere, deniz aşırı yolculuklara, yolculuklarda çizilen haritalara, haritaları taşıyan sırt çantalarına, yazarlığa, mimarlığa, yazmaya, çizmeye ve yol arkadaşlığına dair konuşacaklar. Ertuğ Uçar’ın okurları Antalya, İstanbul, Eastbourne ve St. Ives arasında dolaştıran kitabı dizinin işaret fişeği olacak. 

Ertuğ Uçar: ODTÜ Mimarlık Fakültesi’nden mezun. 2000 yılından bugüne Teğet Mimarlık’ta. İstanbul Deniz Müzesi, Yapı Kredi Kültür Sanat İstiklal Binası, Topkapı Saray Mutfakları gibi projelerin yanı sıra, 15.Venedik Mimarlık Bienali’nde Türkiye’yi temsil eden Darzana’nın eş küratörlerindendi. Yayımlanmış dört öykü, bir roman ve bir deneme kitabı bulunuyor.

Feride Çiçekoğlu: ODTÜ Mimarlık Fakültesi, Pennsylvania Üniversitesi, Mamak Askerî Cezaevi ve Ankara Merkez Cezaevi’nden mezun. Sonuncusuna borçlu olduğu Uçurtmayı Vurmasınlar sayesinde sinemaya yöneldi. Halen İstanbul Bilgi Üniversitesi Sinema ve Televizyon Bölümünde en sevdiği iş olan öğretmenliğe devam ediyor. Kitapları Can ve Metis’te yayımlanıyor.

Lütfen önceden kaydolunuz.


Öğrenci
Mezun
Evet
Hayır