Burak Delier

Eylem Akçay

Taylan Kesanbilici

24 Ocak Perşembe 19:00

Bardergi: Kendini Bar Zanneden Dergi

Burak Delier - Taylan Kesanbilici - Eylem Akçay

Mekân Konuşmaları

Bardergi 16 Mart-11 Nisan 2018 tarihleri arasında İmam Adnan Sokak, Karaaslan Han, Kat 2'de etkinliğini sürdürdü. "Asıl yapmak istediğimiz iş ile hayatta kalmak için yapmak zorunda kaldığımız işi aynı zaman ve mekânda yapabilir miyiz?" Bu soruya "Evet" cevabı vermek istemenin, bunu yapmaya çalışmanın sonucunda ortaya hem bar hem dergi, ne bar ne dergi olan melez bir mekân, Bardergi çıktı. Okunabilen bir bar ve içilebilen bir dergi. 

Bardergi kapandı ama hayaleti kol geziyor. Biz de bu akşam bir mekân ve bir deneyim olarak Bardergi'yi yaratıcılarından dinliyoruz.

Burak Delier: 1977'de Adapazarı'nda doğdu. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde ve Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi’nde eğitim gördü. Sanat ve siyaset ilişkisini tartıştığı yazıları Koç Üniversitesi Yayınları'ndan Sanat Dünyasının Senaryoları (2016) başlığıyla yayımlandı. Birçok formatta ürünler ortaya koydu, yerel ve uluslararası sergilere katıldı. Kolektif ve bireysel çalışmalarında kapitalizm ve güncel sanat pratikleri arasındaki ilişkiyi görünür kılmakla ilgileniyor.

Taylan Kesanbilici: 1990'da İstanbul'da doğdu. Van kütüğüne kayıtlı. Lisansını Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nde tamamladı. Beykent Üniversitesi Sinema ve Televizyon Bölümü’nde devam ettirdiği yüksek lisans süreci yarıda kesilmek zorunda kaldı. Eğitimi devam ederken ve mezuniyetimden sonraki dönemde Spot Dergi’de, VTR Yapım ve Araştırma Şirketi’nde, Yurt gazetesinde, Mukavemet dergisinde asistanlıktan yazı işleri müdürlüğüne çeşitli alanlarda çalıştı. Bar işletmeciliği yapıyor. Medya ve İletişim alanıyla ilgili çeşitli projelerde yer alıyor. 

Eylem Akçay: 1974'te Aydın'da doğdu. Sosyoloji mezunu. İstanbul'da yaşıyor. Freelance işler yapıyor. Plaza Eylem Platformu üyesi.

 

 

Lütfen önceden kaydolunuz.


Öğrenci
Mezun
Evet
Hayır