Burcu Aktaş

 

17 Ocak Perşembe 19:00

Sevilmemiş, “kıpkırık” bir kadının hikâyesi: Soyka

Burcu Aktaş

Bedia Ceylan Güzelce

Kitap Sohbeti / Yazar İmzası

Bedia Ceylan Güzelce bir sorgu odasını anlattığı Soyka’da, sevmenin öğretilmediği insanların trajedisini kelimelere döküyor. Burcu Aktaş’ın sorularını yanıtlayacak olan Güzelce söyleşi sonunda yeni romanını imzalayacak. 

Bedia Ceylan Güzelce: Ankara’da doğdu. Arkeoloji okudu. Çocukluğunda babasının karavanıyla Türkiye’yi gezdi ve ilk defterlerini bu seyahatlerde tuttu. İki kirpinin gözünden Otlukbeli savaşını anlatan ilk romanı 1473, Britanya'da Kingston University Press tarafından yayımlanan ilk çeviri eser oldu. İkinci romanı Göğün Bütün Çeyrekleri'nde ise ölümsüz bir peygamberin ölümü arayışını konu edindi. Tiyatro ve sinema senaryoları yazdı.

Burcu Aktaş: Burcu Aktaş  1980’de İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi’nde Sosyal Antropoloji okudu. 2003’te Ümit Kıvanç ve Ender Özkahraman ile birlikte Kızlar ve Kökler adlı belgeseli yaptı. 2004- 2016 yılları arasında Radikal Kitap dergisinin editörlüğünü üstlendi. Çarpık Ev, Durmayalım Düşeriz ve İstasyonda Vals adlı üç çocuk romanı var. Edebiyat eleştirileri, yazıları ve şiirleri çeşitli dergilerde yayımlanmaya devam ediyor. Görkem Yeltan’ın çektiği Yemekteydik ve Karar Verdim filminin senaristlerden ve ortak yapımcılarından.

Lütfen önceden kaydolunuz.


Öğrenci
Mezun
Evet
Hayır