Elvan Alpay

4 Ocak Cuma 19:00

Oyun Bitti / Hadi Oynayalım - 2

Elvan Alpay

Sergi ve Sezon Açılışı

Edebiyat Evi’nde 2019 yılını rengârenk bir şölenle karşılıyoruz. Yeni sezonda hayvanlar, çiçekler, yaprak motifleri tuvaldeki katmanlarla ve tuvalin dışına taşan düşsel bir eko-sistemle bizi sarmalayacak. Arı kuşlarının, kurbağaların oyun alanına girerek, masalsı bir bitki örtüsüne sarınarak yeni yıl için biraz umut aşılamak istedik.

Elvan Alpay, “Oyun Bitti / Hadi Oynayalım” çalışmasının ikinci koleksiyonuyla Kıraathane’de. Kuşlar evimizin duvarlarına yuva yapacak. Başka sürprizlerle de karşılaşabiliriz.

Sanatçı, sanki bu yıpratıcı düzen bitti, tükendi diyor, daha insancıl ve daha sevecen bir başlangıç öneriyor bize.

Yaklaşan baharın ilk kokusunu bir Elvan Alpay vahasında soluyor, Edebiyat Evi’nde yeni sezonu doğanın iyileştirici gücüyle açıyoruz.

Elvan Alpay: 1968'de Ankara'da doğdu. 1990'da Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi resim bölümünden mezun oldu. "Büyüklere Masallar" adlı ilk sergisini Taksim Sanat Galerisinde açtı. 1994'te "Soudain Les Turc" kapsamında Galerie Le Monde de L'Art da açtığı sergiden itibaren Galeri Nev İstanbul ve Ankara'da birçok kişisel sergi açtı, yurtiçi ve dışında sergi ve fuarlara katıldı. Seçilmiş sergiler: 2018 "Mektep Meydan Galatasaray" Sergisi, Pera Müzesi, İstanbul; 2018 Join the Dots - Connect the Distances, Trieste, İtalya; 2017 Oyun Bitti / Hadi Oynayalım, Galeri Nev İstanbul; 2014 Biophilia, Galeri Nev İstanbul, Ankara; 2009 Düş / Orman, Galeri Nev İstanbul, Ankara; 2006 Sim, Pekin Bienali, Çin.

Sadece davetli katılımcılar için.


Öğrenci
Mezun
Evet
Hayır