Mesut Varlık

 

7 Eylül Salı 21:00

Militan İyimserlik

Moderatör: Mesut Varlık

Göksel Aymaz

Kitap Sohbeti

İletişim ve kültür alanlarındaki yayınlarıyla bilinen, akademisyen Göksel Aymaz ile “sosyal bilimler için bir epistemoloji” önerisi ortaya koyan yeni kitabı Militan İyimserlik üzerine bir kitap sohbeti.

Sosyal bilimler bugün nasıl bir krizden veya eşikten geçiyor, yeni bir paradigma kurmak mümkün müdür? 

Göksel Aymaz: Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde öğretim üyesi. İstanbul Üniversitesi’nde Sosyal Antropoloji okudu. Yüksek lisans ve doktorasını İletişim Bilimleri alanında yaptı. Kültür sosyolojisi ile toplumsal kuram üzerine yazılar yazdı. “Popüler Gerilim”, “Bilebilmenin Mutluluğu” ve “Bir Ulu Irmak: Nâzım Hikmet ve Manzaralar” kitaplarının yazarı.

Mesut Varlık: 1980, İstanbul doğumlu. Bilgi Üniversitesi Tarih bölümünden ve Kültürel İncelemeler master programından mezun oldu. İletişim Bilimleri doktora çalışmasını sürdürüyor. 25 yıllık editörlüğü sırasında neredeyse her tür ve çeşitten kitabın editörlüğünü yaptı, birçok derginin yayın kurulunda yer aldı; söyleşileri, eleştiri yazıları, şiirleri, çevirileri birçok dergi ve kitapta yayımlandı. Türkiye’nin ilk kültürel incelemeler dergisi Kült’ün kurucusu, yayın yönetmeniydi. F. Jameson’ın Siyasal Bilinçdışı (Yavuz Alogan’la) dâhil çevirisini üstlendiği bazı kitaplar bulunuyor. Açık Radyo’da beş yıl boyunca üç ayrı program hazırladı, sundu. Konsol Kitapları’nın ve ONS-Yaşama Kültürü dergisinin yayın yönetmeni.

YouTube üzerinden ilk gösterim.


Öğrenci
Mezun
Evet
Hayır