İlkan Akgül

Uraz Kaspar

14 Ağustos Cumartesi 12:00

Podcast Yapıyoruz

İlkan Akgül - Uraz Kaspar

Atölye

Sesini daha fazla kişiye duyurmak... Bunu kim istemez? Hele kolayca erişilebilir araçlar ve uygulamalarla, cebinize uygun bir bütçeyle.

Yeni medyaların yaygınlaşmasıyla beraber son zamanların yükselen mecralarından biri de podcast. Dilediğiniz alanda programınızı hazırlayıp Spotify, Apple ya da SoundCloud gibi büyük kitlelerin abone olduğu uygulamalar üzerinden yayın yaparak çok sayıda dinleyiciye ulaşma imkânı sunuyor podcastler. Ama ilgi çekici bir podcast yayını hazırlamanın ve teknik anlamda iyi bir kayıt almanın birçok püf noktası var. Her mecrada olduğu gibi, podcastlerde de küçük ayrıntılar büyük farklar yaratıyor ve yayınınızın popülerleşmesinde önemli bir rol oynuyor.

Podcast alanındaki çalışmalarını Türkiye'nin ilk podcast reklam ajansı Podfresh'te sürdüren İlkan Akgül ve Uraz Kaspar bu atölyede podcast yayınınızı hazırlamaya dair ihtiyacınız olan tüm bilgileri sizlerle paylaşacak. İster kurumsal, ister kişisel bir podcast fikriniz olsun, atölyenin ardından siz de kendi programınızı yayınlamaya hazır hâle geleceksiniz.

Dersler Zoom uygulaması üzerinden sağlanacak olup, dört haftalık programın toplam katılım ücreti 200 TL'dir. Kayıt olmak zorunludur. Bilgi ve kayıt için lütfen bizi (0536) 7184202 no.lu telefondan arayınız.

İlkan Akgül: Uzun yıllardır içerisinde bulunduğu reklam sektöründe birçok parti ve STK ile çalıştı, çeşitli platformlarda editörlük görevi üstlendi. Kurucu ortağı olduğu Türkiye'nin ilk podcast reklam ajansı Podfresh'te yayınlanan ShortCAST isimli teknoloji programını yapan İlkan, çeşitli mecralarda teknoloji ve kültür-sanat içerikleri üretmeye devam ediyor.

Uraz Kaspar: 10 yıla yakın süredir Yeditepe Üniversitesi GSF bünyesinde, Takı Tasarımı ve Tekstil Endüstrisinde Organizasyon derslerini veriyor. Yazılı ve işitsel medya alanlarında çalışmalar yapıyor. Türkiye'nin ilk podcasterlarından. Yıllardır "Selobant" adlı programı yayına hazırlıyor. Podfresh’in kurucu ortağı.

Sadece teyidli katılımcılar için ve ücrete tabi.


Öğrenci
Mezun
Evet
Hayır