Aslı Tohumcu

Serkan Gülpınar

20 Nisan Salı 21:00

Genç Okurlar Genç Yazarlar Programı: Öykülerle İnsanlık Halleri

Aslı Tohumcu - Serkan Gülpınar

Atölye

Genç Okurlar Genç Yazarlar programımız İlkbahar 2020 sezonuna yepyeni bir okuma listesiyle giriyor.

Katılımcı yaş aralığı 17-25 olarak belirlenen atölyemizde, yine Aslı Tohumcu ve Serkan Gülpınar'ın moderatörlüğünde bir araya gelecek olan genç yazar ve okurlar, edebiyatımızın yine üç farklı kuşağından üç kadın yazarın öyküleri üzerinden yalnızlığa, yabancılaşmaya, uyumsuzluğa, ötekileşmeye, kısaca hepimize çok tanıdık gelen insanlık hallerine eğilecekler.

Bu sezonda okuyup tartışacağımız ve atölye katılımcılarımızın kendi yazı uğraşlarına esin kaynağı olacağını umduğumuz öykü kitapları şöyle sıralanıyor:

Peride Celal, Melahat Hanım’ın Düzenli Yaşamı 

Sevgi Soysal, Barış Adlı Çocuk 

Burçin Tetik, Annemin Kaburgası

Aslı Tohumcu: Aralık 1974’te Leverkusen’de doğdu, Bursa’da büyüdü. İngiliz Dili ve Edebiyatı öğrenimi gördü; çeşitli yayınevlerinde editörlük, TRT 2’de sunuculuk ve danışmanlık yaptı; kitap ekleri çıkardı. 2003’te Abis, 2006’da Yok Bana Sensiz Hayat, 2010’da Şeytan Geçti ve Taş Uykusu, 2014’te Ölü Reşat, 2017’de Sevil de Sevme (Seyhan Argun’un çizgileriyle), 2018’de Durmadan Leyla ve 2020’de Kötü Kalp adlı kitapları yayımlandı. Kutlukhan Kutlu ile 2015’te Güçoburlar adlı derlemeyi ve 2018’de İstanbul: 2099 adlı antolojiyi hazırladı. Kitapları çeşitli dillere çevrildi. Çocuklar için Bolbadim Günlükleri, Eksimus Serüvenleri, Karadankaçanlar, Dünyayı Döndüren Kız, Üç, İkiii, Birr, Ateş!, Hışır Hışır Kırt Kırt, Herkesin Evine Döndüğü Gün ve Benim Babam Kötü Örnek adlı kitapları yazdı. Kızı Tomris’le İstanbul’da yaşıyor.

Serkan Gülpınar: 1980’de doğdu. İnönü Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği Bölümü’nü bitirdi. 2006’dan beri öğretmenlik yapıyor. 2008’de “Düşlerin Fısıltısı” adlı ilk öyküsüyle Ümraniye Belediyesi’nin açtığı öykü yarışmasında mansiyon kazandı. İstanbul’da yaşıyor.

Sadece teyidli katılımcılar için ve ücrete tabi.


Öğrenci
Mezun
Evet
Hayır