5 Mart Cuma 19:00

Ali Kazma Kıraathane’de

Sergi Açılışı

Ve #Kış2021 sezonumuzun büyük sürprizi! Değerli sanatçı Ali Kazma, Türkiye'de daha önce hiç göstermediği işleri de içerecek kapsamlı bir sergiyle Kıraathane'de.

Serginin adını ve kataloğunu önümüzdeki haftalarda açıklayacağız. Şimdilik şu müjdeyle yetinelim: Ali Kazma'nın sergisi Mart ve Nisan ayları boyunca Kıraathane'de ziyaretinize açık oılacak.

Ali Kazma: 1971, İstanbul doğumlu. Liseyi bitirdikten sonra reklam ve fotoğraf okumak üzere 1989’da Amerika’da Colorado Üniversitesi’ne girdi. Londra’da kısa bir süre fotoğraf eğitimi aldı. 1995’te New York’a taşındı. The New School’da film prodüksiyonu alanında yoğunlaştığı "medya" konulu mastır eğitimini tamamladıktan sonra, kısa film ve video projeleri üzerine çalışmaya başladı. 2000’de İstanbul’a döndü ve iki ortakla birlikte kendi prodüksiyon şirketi ‘nnaCo’yu kurdu. ‘nnaCo’, pek çok kısa film ve reklam projesine imza attı. Video çalışmaları uluslararası bienallerde ve sanat kurumlarında sergilendi. Venedik, İstanbul, Sao Paulo, Curitiba, Selanik, Lyon ve Havana bienallerine katıldı. 2013 yılı Venedik Bienali’nde Türkiye Pavyonu’unda solo sergisiyle yer aldı. Eserlerinin sergilendiği kurumlar arasında Musée d’art Contemporaine, Lyon; ARTER, İstanbul; Lenbachhaus, Münih; MAXXI, Roma; Hirshhorn Museum, Washington DC; ve MEP, Paris yer alıyor.


Öğrenci
Mezun
Evet
Hayır