25 Mart Çarşamba 19:00

Kavuşmak

Gül İrepoğlu

Yazar Sohbeti/Kitap İmzası

Kavuşmak, Tamburî Cemil Bey’in oğlu Mesut Cemil’in (1902-1963) hayatından ilham alan bir roman. Mesut Cemil’in öğrencisi Dürdane Hanım’la olan gizli aşkını anlatıyor. Bolca şiir içeren bu romanda, Queen’den Türk sanat musikisine geniş bir yelpazede müzik de kurguya eşlik ediyor. Kavuşmak romanını, yazarı Gül İrepoğlu’ndan dinleyip, kitaplarınızı imzalatmaya bekliyoruz.

Gül İrepoğlu: Mimar, sanat tarihçisi, romancı. İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi’ndeki mimarlık eğitiminden sonra İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi Bölümü’nde akademik kariyere geçti. Türkiye Anıt Çevre Turizm Değerlerini Koruma Vakfı ve UNESCO Türkiye Milli Komisyonu Somut Kültürel Miras Komitesi başkanlığı görev yaptı. Osmanlı padişah portreleri, Lale Devri, 18. yüzyıl kültürü gibi konularda eserleri var. Romanları Gölgemi Bıraktım Lale Bahçelerinde, Cariye, Fiyonklu İstanbul Dürbünü, İstanbul Yıldızı ve Aşk-ı Derya: Ayvazovski’nin Gizli İstanbul Güncesi çeşitli dillere çevrildi.

Koronavirüs salgınından korunma önlemleri kapsamında bu etkinliğimiz ileri bir tarihte, "sağlıklı" günlerde gerçekleştirilmek üzere ertelenmiştir.


Öğrenci
Mezun
Evet
Hayır