19 Mart Perşembe 19:00

Serüven Sürekliliği: Edebiyatta Kırkıncı Yıl

Murathan Mungan

Edebiyat Konuşmaları

”Geçerken uğranılacak şiirler değil / geçidini bulacaksın / kendi içinden geçerken” diye başlıyordu Murathan Mungan’ın 2019’da yayımlanan şiir kitabı Çağ Geçitleri. 2020’de ise yıllardır üzerinde çalıştığını söylediği Hamamname adlı kitabını bekliyoruz değerli edebiyatçıdan. Ama bu gece sadece bu kitapları değil, bütün bir eseri, çok zengin bir külliyatı, kırkıncı yılına varmış, kırk yıldır hep dinamik kalmış bir edebiyat serüvenini konuşmak ve kutlamak için buluşuyoruz Murathan Mungan’la. Evimiz şenleniyor. Murathan Mungan iyi ki var, iyi ki yazıyor ve bize ne mutlu ki Kıraathane’de konuğumuz oluyor!

Murathan Mungan: Şair, romancı, oyun yazarı. 1955 İstanbul doğumlu. Mardinli bir ailenin çocuğu. Mardin Lisesi’nden mezun. 1972’de Ankara’ya yerleşti. Lisans ve yüksek lisansını Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü’nde tamamladı. Ankara Devlet Tiyatroları’nda altı yıl, İstanbul Şehir Tiyatroları’nda üç yıl dramaturg olarak çalıştı. İlk kitabı, “Mezopotamya Üçlemesi” adlı oyun üçlemesinin ilki olan Mahmut ile Yezida 1980’de yayımlandı.

Koronavirüs salgınından korunma önlemleri kapsamında bu etkinliğimiz ileri bir tarihte, "sağlıklı" günlerde gerçekleştirilmek üzere ertelenmiştir.


Öğrenci
Mezun
Evet
Hayır