Abdullah Akyüz

24 Şubat Pazartesi 19:00

Sosyal Yatırım

Abdullah Akyüz

Emine Sabancı Kamışlı

İş Dünyası ve Toplum Konuşmaları

Türkiye, insanına daha çok yatırım yapan bir ülke olsa bugün nasıl bir hayatımız olurdu? İnsana yatırım, diğer deyişle sosyal yatırım Türkiye özel sektörünün ne kadar gündeminde? Neler yapılıyor? Daha neler yapılmalı?

Kıraathane’de “İş Dünyası ve Toplum” konuşmaları serimizde bu akşam Esas Holding’in kurucusu ve sosyal yatırımlarının yöneticisi olan Emine Sabancı Kamışlı ile sosyal yatırımın anlamı, işlevi ve daha iyi bir toplumsal hayata katkısı üzerine konuşuyoruz.

Emine Sabancı Kamışlı: 1966 Adana doğumlu. Yüksek öğrenimini The London School of Economics’te Endüstri ve Ticaret Ekonomileri dalında tamamladı Londra’da bir süre Willis Corroon reasürans brokerliği şirketinde görev aldı, 1989’da Türkiye’ye dönüşünde Aksigorta’da Ticaret Direktörü olarak göreve başladı.  Aksigorta, Akhayat ve Sabancı Holding’de Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. 2000’de Şevket Sabancı ile birlikte Esas Holding’i kurdu. Hâlen Esas’ın hazine ve varlık yönetiminden sorumlu.

Abdullah Akyüz: Finans sektöründe kamuda başladığı profesyonel kariyeri, bir iş dünyası kuruluşunun Washington temsilciliğiyle devam etti. Ekonomi ve finansın yanı sıra siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler alanlarında çalışmaya devam ediyor. Bu konularda gazetelerde köşe yazıları yazdı, bir kitabı, birçok rapor ve makalesi var. Şu anda danışmanlık, öğretim üyeliği ve yönetim kurulu üyeliği yapıyor.

Lütfen önceden kaydolunuz.


Öğrenci
Mezun
Evet
Hayır

Kaydolmak için tıklayınız