Abdullah Akyüz

20 Ocak Pazartesi 19:00

Küresel Şirketlerde Sosyal Sorumluluk

Abdullah Akyüz

Cansen Başaran-Symes

İş Dünyası ve Toplum Konuşmaları

Türkiye özel sektörünün sosyal sorumluluk bilincinin gelişmesi, bu alandaki yatırımlarının artması gerektiğine inanıyoruz. Peki, küreselleşmenin toplumsal adaletsizliği, farklı coğrafyalar ve farklı sosyoekonomik kesimler arasındaki devâsâ eşitsizliği daha da görünür kıldığı günümüzde, sosyal sorumluluk bilinci taşıyan küresel şirketler var mı? Neler yapıyorlar, nereye kadar yapıyorlar, ne sonuç alıyorlar? TÜSİAD eski başkanlarından, 2000 Dünya Ekonomik Forumunda “Yarının Küresel Lideri” seçilen, Allianz Sigorta A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Cansen Başaran-Symes’la bunları konuşacağız. 

Cansen Başaran-Symes: 1960 Trabzon doğumlu. İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun. 1981’de kurulan Price Waterhouse (PW) Türkiye’de kariyerine giriş yaptı. 32 yıl şirketin farklı ofislerinde görev aldı; PwC Orta ve Doğu Avrupa Bölgesi Yönetim Kurulu, PwC Eurofirm Yönetim Kurulu üyeliğinde bulundu. Hâlen Allianz Sigorta A.Ş. ve Allianz Hayat ve Emeklilik A.Ş. Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı. 2015 ve 2016’da TÜSİAD başkanlığı yaptı. 2000 Dünya Ekonomik Forumunda “Yarının Küresel Lideri” seçildi. 

Abdullah Akyüz: Finans sektöründe kamuda başladığı profesyonel kariyeri, bir iş dünyası kuruluşunun Washington temsilciliğiyle devam etti. Ekonomi ve finansın yanı sıra siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler alanlarında çalışmaya devam ediyor. Bu konularda gazetelerde köşe yazıları yazdı, bir kitabı, birçok rapor ve makalesi var. Şu anda danışmanlık, öğretim üyeliği ve yönetim kurulu üyeliği yapıyor.

Lütfen önceden kaydolunuz.


Öğrenci
Mezun
Evet
Hayır