Fatih Özgüven

13 Ocak Pazartesi 19:00-22:00

Yaratıcı Okurluk

Fatih Özgüven

Atölye

Bu atölye okuru metinle baş başa kalmaya ve her şeyden önce metinden aldığı haz üzerine düşünmeye, daha da ötesi bu konuda yaratıcı olmaya davet ediyor. Hem yazarın yazarken yaptıklarının tadını çıkarmak, hem de metinle ilgili keşifler yapmak istiyoruz.

Usta yazar, eleştirmen, editör ve çevirmen Fatih Özgüven’in rehberliğindeki Yaratıcı Okurluk atölyesi, Kasım ve Aralık aylarından sonra yoğun talep üzerine üçüncü kez düzenleniyor.

Dört haftasonu üst üste buluşmayı ve Edgar Allen Poe, Kafka, Jules Barbey d’Aurevilly, Cihat Burak ve Hakan Bıçakçı’nın eserlerinden seçilecek metinleri okumayı planlıyoruz.

İyi okumalar!

Fatih Özgüven: 1957 İstanbul doğumlu. Avusturya Lisesi ve İÜEF İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde okudu. İletişim Yayınları’nda editörlük yaptı. İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Sinema ve TV Bölümü’nde sinema ve edebiyat dersleri verdi. Esrarengiz Bay Kartaloğlu adında bir romanı ve Yerüstünden Notlar adlı bir denemeler derlemesi, Bir Şey Oldu, Hiç Niyetim Yoktu, Hep Yazmak İsteyenlerin Hikâyeleri ve Küçükburun adlı hikâye kitapları var. Borges, Nabokov, Kundera, Henry James, Karen Blixen, Thomas Mann, Thomas Bernhard, Paul Auster, Flannery O’Connor, Virginia Woolf gibi yazarların eserlerini çevirdi.

Teyitli katılımcılar için ve ücrete tabi.


Öğrenci
Mezun
Evet
Hayır