Abdullah Akyüz

23 Aralık Pazartesi 19:00

Yurt Dışı Toplumsal Sorumluluk Uygulamaları

Abdullah Akyüz

İbrahim Betil

İş Dünyası ve Toplum Konuşmaları

Genel refah düzeyinin çok daha ileri, filantropi ve kurumsal toplumsal sorumluluk geleneğinin de daha güçlü olduğu gelişmiş ekonomilerde ulusal sınırları aşan, sosyal fayda amaçlı bağış ve dayanışma programları oldukça yaygın. Peki bu programlar amaçlarına ulaşıyor mu? Uygulandıkları dezavantajlı bölgelerde yaşayan insanların hayatında somut bir iyileşme sağlayabiliyorlar mı? Toplumsal sorumluluk, küresel eşitsizliğin azaltılmasında etkili olabilir mi? Türkiyeli hayırseverlerin yurt dışında devam eden toplumsal sorumluluk uygulamaları ne durumda?


Aktif iş hayatını görece erken yaşta bırakıp enerjisini Türkiye’de ve yurtdışında eğitim ve sivil toplum çalışmalarına adayan, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın kurucusu İbrahim Betil’i kafamızda bu sorularla evimize davet ettik. Abdullah Akyüz’ün moderatörlüğünde ilginç bir sohbet sizi bekliyor.

 

İbrahim Betil: 1944 doğumlu. Robert Kolej Yüksek Okulu'nu 1968'de bitirdi. 1994'e kadar, Türkiye’de ve yurt dışında çeşitli sınai ve mali kuruluşların, ticari bankaların genel müdürlüğünü, yönetim kurulu başkanlığını yaptı, kuruculuğunu üstlendi. 1994'ten beri ülkede ve yurtdışında eğitim ve sivil toplum çalışmalarıyla ilgileniyor ve yönetimlerinde bulunuyor. Hafiften Bankacılık adlı bir kitabı var. Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı'nın kurucusu.

Abdullah Akyüz: Finans sektöründe kamuda başladığı profesyonel kariyeri, bir iş dünyası kuruluşunun Washington temsilciliğiyle devam etti. Ekonomi ve finansın yanı sıra siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler alanlarında çalışmaya devam ediyor. Bu konularda gazetelerde köşe yazıları yazdı, bir kitabı, birçok rapor ve makalesi var. Şu anda danışmanlık, öğretim üyeliği ve yönetim kurulu üyeliği yapıyor. 

Lütfen önceden kaydolunuz.


Öğrenci
Mezun
Evet
Hayır