29 Kasım Cuma 20:00

Annenin Çocuğunun Babası

Fredrik Brattberg

Okuma Tiyatrosu / Yazar Sohbeti

Daha önce Yeni Metin Yeni Tiyatro projesi kapsamında, Eve Dönüşler adlı oyunu okuma tiyatrosu olarak sahnelenen Fredrik Brattberg, bir kez daha bu festival kapsamında İstanbul seyircisiyle buluşuyor. Bu vesileyle Brattberg’i Kıraathane’de konuk etmekten mutluluk duyuyoruz.

Bu akşam önce Fredrik Brattberg’in Ferdi Çetin tarafından Türkçe’ye çevrilen oyunu Annenin Çocuğunun Babası’nı bir okuma tiyatrosu temsili halinde izleyecek, ardından yazarla söyleşeceğiz.

*Okuma, İngilizce üst yazı ile sahnelenecek, söyleşide simultane çeviri yapılacaktır.

*The Reading Theater will be staged with English subtitles and afterwards there will simultaneous translation of the conversation with the author.

 

Fredrik Brattberg: Norveç’in en çok sahnelenen oyun yazarlarından. Ibsen ve Ferdinand Vanek ödüllerinin sahibi. Oyunları yirmiden fazla dile çevrildi, uluslararası birçok sahnenin yanı sıra, Fransa’da ve Almanya’da aralarında La Comedie-Française, Theatre du Rond Point ve Schauspiel Frankfurt gibi tiyatroların da bulunduğu pek çok tiyatroda sahnelendi. Genellikle yaşamın absürt ve karanlık doğası etrafında şekillenen oyunlarında müzik ve müzik teorilerini etkin olarak kullanıyor.

Lütfen önceden kaydolunuz.


Öğrenci
Mezun
Evet
Hayır