Abdullah Akyüz

25 Kasım Pazartesi 19:00

Kurumsal Yapılarda Sosyal Sorumluluk

Abdullah Akyüz

Ersin Özince

İş Dünyası ve Toplum Konuşmaları

İş dünyasının mensuplarıyla toplumsal sorumluluk konusunu konuştuğumuz bu seriyi, Türkiye’nin en deneyimli bankacılarından biriyle, Türkiye İş Bankası genel müdürlüğü ve yönetim kurulu başkanlığı, Türkiye Bankalar Birliği yönetim kurulu başkanlığı görevlerinde bulunmuş ve halen Türkiye Sınai Kalkınma Bankası A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı olan Ersin Özince’yle sürdürüyoruz. Yine Abdullah Akyüz’ün moderatörlüğünde...

 

Ersin Özince: 1953 Havran doğumlu. ODTÜ İdari İlimler Fakültesi İşletme Bölümü mezunu. 1976’dan itibaren Türkiye İş Bankası’nın çeşitli birimlerinde yöneticilik yaptı, 1998’de İş Bankası’nın 15. Genel Müdürü oldu. 2011-2019 arasında İş Bankası Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı. 1998-2000 ve 2002-2011 arasında Türkiye Bankalar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı’ydı. 2009-2011 arasında Türkiye Sınai Kalkınma Bankası A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı, 1998-2006 ve 2011-2017 yıllarında ise T. Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yaptı. Halen Türkiye İş Bankası A.Ş. Mensupları Munzam Sosyal Güvenlik ve Yardımlaşma Sandığı Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı, Tema Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi ve Türkiye Sınai Kalkınma Bankası A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı.

Abdullah Akyüz: Finans sektöründe kamuda başladığı profesyonel kariyeri, bir iş dünyası kuruluşunun Washington temsilciliğiyle devam etti. Ekonomi ve finansın yanı sıra siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler alanlarında çalışmaya devam ediyor. Bu konularda gazetelerde köşe yazıları yazdı, bir kitabı, birçok rapor ve makalesi var. Şu anda danışmanlık, öğretim üyeliği ve yönetim kurulu üyeliği yapıyor.

Lütfen önceden kaydolunuz.


Öğrenci
Mezun
Evet
Hayır