Sinan Yusufoğlu

4 Kasım Pazartesi 19:00

Yaralarım Aşktandır

Sinan Yusufoğlu

Nazan Kesal

Oyunculuk Konuşmaları

İranlı şair Furuğ Ferruhzad’ın yaşamını konu alan Yaralarım Aşktandır oyunuyla yıllar sonra yeniden tiyatro sahnesine dönen sinema ve tiyatro oyuncusu Nazan Kesal, Kıraathane’ye konuk oluyor. Sinema, televizyon ve tiyatroda canlandırdığı rollerle adından söz ettiren ve unutulmaz karakterler yaratan Nazan Kesal’la, tiyatro sahnesinde başlayan ve Cannes’a uzanan oyunculuk serüvenini yapımcı ve senarist Sinan Yusufoğlu moderatörlüğünde konuşuyoruz. Söyleşi esnasında Nazan Kesal’ın ödüllü filmlerinden ve Yaralarım Aşktandır oyunundan bazı sahneler de izleyeceğiz.

Nazan Kesal: Manisa, Köprübaşı doğumlu. 9 Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro-Oyunculuk bölümünü bitirdi. 2013 yılında Beykent Üniversitesi Sinema-TV yüksek lisansını tamamladı. 1996–2014 arasında Diyarbakır ve Bursa Devlet Tiyatrolarında oyuncu ve yönetmen olarak görev yaptı. Tiyatro kariyerinin yanı sıra Nuri Bilge Ceylan, Tayfur Pirselimoğlu, Onur Ünlü, Ahu Özyurt gibi önemli yönetmenlerin filmlerinde rol aldı ve canlandırdığı karakterlerle birçok ödül kazandı. Yazar, oyuncu ve yönetmen Ercan Kesal ile evli ve Poyraz adında bir oğlu var.

Sinan Yusufoğlu: Almanya’da doğdu. İstanbul’da yaşıyor. Altyazı, Milliyet Sanat, Express, Sabit Fikir, Radikal ve Agos gibi birçok dergi ve gazetede sinema eleştirileri ve söyleşileri yayımlandı. 2010'dan  bu yana belgesel ve kurmaca filmlerin yapım ve senaryo ekiplerinde yer alıyor. Mahmut Fazıl Coşkun’un Anons ve Hüseyin Tabak’ın Yılmaz Güney: Çirkin Kral Efsanesi filmlerinin idarî yapımcılığını üstlendi.

Lütfen önceden kaydolunuz.


Öğrenci
Mezun
Evet
Hayır