Ferhat Özgür

Sinan Eren Erk

31 Ekim Perşembe 19:00

7,5. Kıta: İstanbul Bienali’ne Bir Bakış

Ferhat Özgür - Sinan Eren Erk

Çağdaş Sanat Konuşmaları

Sanatçı Ferhat Özgür ve küratör/sanat eleştirmeni Sinan Eren Erk, 10 Kasım’da sona erecek olan 16. İstanbul Bienali’ni değerlendiriyorlar. Bienal’in bu yılki teması olan Yedinci Kıta başlığına bu esprili başlıkla karşılık vererek, bu önemli etkinliği sanatsal-kültürel- ekonomik-sosyal-siyasal açılardan ele alıyorlar. İzleyiciyle açık bir diyalog oluşturarak, Bienal’e farklı yönlerden yaklaşacaklar.

Ferhat Özgür’den, yakın zamanda ziyaret ettiği Venedik Bienali’yle ilgili izlenimlerini de paylaşmasını rica ettik. Hararetli geçeceğe benzer bu sanat sohbetine mutlaka bekliyoruz.

 

Sinan Eren Erk: 1985 İstanbul doğumlu. Ortaokul ve lise eğitimini Galatasaray Lisesi’nde tamamlayıp, lisans eğitimini Marmara Üniversitesi’nde iktisat üzerine yaptıktan sonra İtalya Milano’da yüksek lisansını NABA, Nuova Accademia di Belle Arti’de küratörlük ve görsel sanatlar alanında bitirdi. 12. İstanbul Bienali’nde küratör yardımcısı, Documenta 13’te katılımcı / konuşmacı ve İstanbul Tasarım Bienali’nde Milano’da Adhocracy bünyesinde yine küratör yardımcısı olarak çalıştı. Halen çoğunluğu uluslararası projelerde bağımsız küratör ve çeşitli mecralarda sanat yazarı olarak çalışıy

Ferhat Özgür: 1965 Ankara doğumlu. Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim-İş Öğretmenliği Bölümü’nden sonra sonra yüksek lisans ve doktora-sanatta yeterlik çalışmasını Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nde tamamladı. Bu kurumda 1993-2010 arasında akademisyen olarak çalıştı. Düzce Üniversitesi Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Resim Bölümü’nde akademik hayatını sürdürüyor. Yapıtlarında kent, göç, kimlik, politik ve coğrafi meseleleri resim, video, fotoğraf ve yerleştirme gibi çok farklı tekniklerle inceliyor.

Lütfen önceden kaydolunuz.


Öğrenci
Mezun
Evet
Hayır