Donat Bayer

19 Ekim Cumartesi 18:00

Ben Lerner Şiiri: Sanat Yok

Donat Bayer

Şiir Gecesi

Ülkemizde romanları ve deneme kitabı büyük beğeniyle okunan, Amerika’nın önde gelen şairlerinden Ben Lerner’ın şiirleri nihayet Türkçede. Lerner’ın toplu şiirler kitabı No
Art’tan titiz bir seçkiyi Sanat Yok adıyla dilimize kazandıran Donat Bayer bizleri Ben Lerner’ın tuhaf, muzip şiir dünyasında bir yolculuğa çıkaracak. 160. Kilometre’den yayımlanacak kitabın ön satışı da ilk defa bu etkinlikte yapılacak.

 

Donat Bayer:

1977 İstanbul doğumlu. Lisans ve yüksek lisansını Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Piyano Bölümü’nde tamamladı. 2004-2006 arasında Boğaziçi Üniversitesi Batı Dilleri ve Edebiyatları bölümünde müzik tarihi dersleri verdi. 2007’de City University London Müzikoloji Bölümü’nden yüksek lisans derecesi aldı. 2012’de aynı üniversitede popüler müzik çalışmaları alanında yazdığı tezle doktorasını tamamladı. 2016’da UCL University of London Institute of Education’dan PGCE derecesini aldı. İlk şiir kitabı Kötü Kan 2017’de (160. Kilometre) yayımlandı. Londra’da yaşıyor.

Lütfen önceden kaydolunuz.


Öğrenci
Mezun
Evet
Hayır

Kaydolmak için tıklayınız