Cem Alpan

Emrah Serdan

8 Ekim Salı 19:00

Sally Rooney ve Normal İnsanlar

Cem Alpan - Emrah Serdan

Edebiyat Konuşmaları

Normal İnsanlar geçtiğimiz yılın en konuşulan, en ses getiren kitaplarından biri. Sally Rooney, kendi kuşağının en başarılı yazarları arasında sayılıyor. Başta Booker olmak üzere birçok ödüle aday gösterilen ve birçoğunu kazanan, dizi filme de uyarlanan Normal İnsanlar iki gencin okul sıralarında başlayıp yıllara yayılan ilişkisini anlatıyor. Toplumda yer edinme ve özgürleşme mücadelesi veren, birbirlerinden asla ayrı kalamayan, ancak sevmek için çetin sınavlar vermek zorunda kalan Connell ve Marianne’ın günümüzün y-kuşağını ya da 21. yüzyıl insanını temsil ettikleri söylenebilir.

Kitabı Türkçe’ye çeviren Emrah Serdan ve editörlüğünü üstlenen Cem Alpan Normal İnsanlar’ın dünyada edindiği başarının nedenlerini, hakkındaki eleştirileri, yorumları, tespitleri ve kitabın yayıma hazırlanma sürecini anlatacaklar.

 
Emrah Serdan: 1986 İstanbul doğumlu. İstanbul Bilgi Üniversitesi ve Oxford Üniversitesi’nde eğitim gördü. Vladimir Nabokov ve Jonathan Franzen’dan çeviriler yaptı. Şu an Can Yayınları “Modern Edebiyat Dizisi” dizi editörlüğü görevini sürdürüyor.
 
Cem Alpan: 1972 İstanbul doğumlu. MGSF mezunu. Uzun süredir editörlük ve çevirmenlik yapıyor. George Eliot, Alice Munro, Geoff Dyer, George Monbiot gibi yazarlardan çeviriler yaptı. Halen Can Yayınları “Çağdaş Edebiyat Dizisi” editörü.

Lütfen önceden kaydolunuz.


Öğrenci
Mezun
Evet
Hayır