Aret Gıcır

Sinan Eren Erk

Nora Tataryan

 

25 Eylül Çarşamba 19:00

Yaşamı Beklerken

Nora Tataryan

Aret Gıcır - Sinan Eren Erk

Çağdaş Sanat Konuşmaları

Aret Gıcır'ın 6 Eylül - 5 Ekim 2018 tarihlerinde Öktem Aykut'ta gerçekleşen Yaşamı Beklerken sergisi üzerine moderatörlüğünü Nora Tataryan'ın yapacağı bir söyleşi. Gıcır, üçüncü tek kişilik sergisinde, Mart 2016 yılında atölyesinin hemen önünde gerçekleşen bir terör eyleminden yola çıkarak, hayat ve ölüm arasındaki sorulara, hem kendi özgeçmişi hem de kendi resim pratiği içerisinden yeni bir yaklaşım getiriyor. Gıcır'a hem bu sergisi hem de önceki üretimi üzerine sorular yönelteceğiz.
 
Aret Gıcır: 1978 İstanbul doğumlu. 2008'de Yerevan Devlet Üniversitesi Güzel Sanatlar Akademisi Resim Bölümü'nden mezun oldu. İstanbul ve Boston'da yaşıyor, çalışıyor. Yaşamı Beklerken üçüncü kişisel sergisi.
 
Nora Tataryan: Toronto Üniversitesi Kadın ve Cinsiyet Çalışmaları bölümünde doktora öğrencisi. Lisans eğitimini Galatasaray Üniversitesi felsefe bölümünde tamamladıktan sonra Sabancı Üniversitesinde Kültürel Çalışmalar alanında birinci master'ını, Concordia Üniversitesi'nde aynı alanda ikinci master'ını tamamladı. Gerçekle Kurmaca Arasında: Türkiye'de Soykırım Mirasına Estetik bir Bakış adlı doktora tezi üzerinde çalışıyor. Felsefe ve Cinsiyet Çalışmaları alanlarında dersler veriyor.
 
Sinan Eren Erk: 1985 İstanbu doğumlu. Ortaokul ve lise eğitimini Galatasaray Lisesi'nde tamamlayıp, lisans eğitimini Marmara Üniversitesi'nde iktisat üzerine yaptıktan sonra yüksek lisansını İtalya Milano'da NABA, Nuova Accademia di Belle Arti'de küratörlük ve görsel sanatlar alanında bitirdi. Aynı zamanda AICA üyesi olan Erk, 12. İstanbul Bienali'nde küratör yardımcısı, Documenta 13'te katılımcı / konuşmacı ve İstanbul Tasarım Bienali'nde Milano'da Adhocracy bünyesinde yine küratör yardımcısı pozisyonlarında çalıştı. Erk çoğunluğu uluslararası projelerde bağımsız küratör ve çeşitli mecralarda sanat yazarı olarak çalışmalarını sürdürüyor.

Lütfen önceden kaydolunuz.


Öğrenci
Mezun
Evet
Hayır