27 Haziran Perşembe 19:00

Politika, Düşünce ve Kalite

Tanıl Bora

Siyaset Konuşmaları

”Memleketteki genel liyakat kaybının, değer bilmezleşmenin, maymuncuk kelimeyi de kullanalım, popülizmin, vasatın hâkimiyetine yol açtığından yakınmanın, o günkü hava durumunu tabir etmek kadar doğallaştığı bir vasattayız. Aslında, vasatın da altına düştüğümüzü düşünenler az değil.”

Bu cümleleri Tanıl Bora’nın bir süre önce Birikimde yazdığı “Vasat” başlıklı yazıdan aldık. Bora’yı “vasat” ve türevleri üzerine, yani “vasatizm”, “vasatiye”, “vasatistan” üzerine bir sohbet yapmaya davet ettik bugün. Vasat bir sohbet olmayacağından eminiz!

Tanıl Bora: 1963 Ankara doğumlu. İstanbul Erkek Lisesi ve Ankara Üniversitesi SBF mezunu. 1988’den sonra İletişim Yayınları’nda araştırma-inceleme dizisi editörü olarak çalıştı. Birikim dergisinde yazdı. Üç aylık sosyal bilimler dergisi Toplum & Bilim dergisinin yayın yönetmenliğini yaptı. Ağırlıklı çalışma alanları Türkiye’de siyasal düşünceler, özellikle sağ ideolojiler ve milliyetçilik. 

Katılım üst sınırına ulaştığımız için artık kayıt alamıyoruz. Etkinlik odasının dolması halinde yan odadaki ekrandan etkinliği izlemek mümkün olacaktır. İlginize teşekkür ederiz.


Öğrenci
Mezun
Evet
Hayır