İrem Uşar

20 Nisan Cumartesi 14:30-16:00

Yaratıcı Yazı Atölyesi: İçindeki Yazarı Keşfet

İrem Uşar

Atölye

Yazı Atölyesi’nde içimizdeki tüm kıtaları keşfedecek, hazine sandıklarımızı bir bir açacağız. Sandıklarımızın içinden kim bilir ne hikâyeler çıkacak. Birlikte şaşıracak, sevinecek, meraklanacak, heyecanlanacağız. Haydi, al kalemini eline, yazı atölyesine katıl. Unutma, her yazar bir zamanlar senin gibi çocuktu.

Bir çocuğun yazı yazması ne sağlar? Bir çocuğun yazı yazması iletişim, empati ve yaratıcılığı geliştirir. Kendi hislerinin farkına varmasını sağlar. Duygusal gelişimine katkı sağlar. Bir çocuğa yazma yeteneğini kazandırmak, ona düşüncelerini ve duygularını keşfetmek ve anlamlı bir yoldan paylaşmak imkânı verir.

Dört haftalık bu atölye boyunca çocuklar yazmayı deneyimleyecekler. Kim bilir, belki de içlerinden geleceğin yazarları çıkacak. Çocuklarınız bu atölyemize dokuz hafta boyunca düzenli katılım gösterebileceği gibi, kısmî katılım da gösterebilirler. Çünkü her atölye buluşmasında yenilikler olacak ve her atölye buluşması katılana bir şeyler kazandıracak.

Günışığı Kitaplığı’nın desteğiyle...

İrem Uşar: Notre Dame de Sion Lisesi’nden ve Marmara Üniversitesi Radyo, Televizyon, Sinema Bölümü’nden mezun. 2010’da PEN’in davetiyle Belçika’nın Antwerp kentinde katıldığı yazarlık atölyesinde resimli çocuk kitabı Fenerden Taşınan Işık ‘ı yazdı. Kuuzu ve Lunapark Ailesi, Çocuk ve Gençlik Yayınları Derneği 2011 Jüri Özel Ödülü’ne değer görüldü. Gençler için yazdığı ilk romanı Ayrıkotu daha sonra gözden geçirilmiş baskısıyla Ben Ayrıkotu adıyla yayımlandı. Son romanı yine çocuklar için: Düz Çizgi Tepetaklak.

Lütfen önceden kaydolunuz. 9-12 yaş grubu teyitli katılımcılar için.


Öğrenci
Mezun
Evet
Hayır