Yaz Vız Gelir!

Biz yazın hayata ara verenlerden değiliz. Sıcaktan, rutubetten kaçanlardan, hele sıcaktan, rutubetten kaçıyorum diye memleketin daha sıcak ve daha rutubetli kıyılarına koşan yazlıkçılardan hiç değiliz. 

Biz yazın da şehirdeyiz, dört mevsim İstanbulluyuz. 

Kaldı ki memleketimizin halleri pek öyle tatil yapmaya uygun gelmiyor bize. Daha iyi bir hayatın mümkün, daha özgür bir hayatın şart olduğuna inanıyoruz; bunun için uğraşmaya mola vermek istemiyoruz. Düşündü, yazdı, konuştu, yarattı, üretti diye özgürlüğü elinden alınan dostlarımız varken, biz de kanatlanıp uçamıyoruz. Çarenin daha fazla çalışmak, üretmek, yaratmak, okumak, yazmak, konuşmak olduğunu biliyoruz. İnadına, aralıksız, sebatla.

Velhâsıl evimizin kapıları yaz boyu açık. Temmuz ve Eylül’de çok özel atölye programlarımız var. Yazın kendinize yatırım yapmak, hayatınızı dönüştürebilecek beceriler edinmek, yaratıcılığınızı harekete geçirmek istiyorsanız bu atölyeler tam size göre.  

Ayrıca edebiyat, çağdaş sanat, sinema ve diğer alanlarda konuşma serilerimiz sürüyor. Ağustos’ta ise sekiz sanatçının işlerinden oluşan “Mitler ve Rüyalar” sergimize bekliyoruz sizleri. 

Ardından yaza veda etmeye hazırlanırken hem 16. İstanbul Bienali’ni kutlayan programlarda çağdaş sanatın önemli isimlerini ağırlayacağız hem de “Kıraathane Kitap Şenliği” ile okurluğu, yazarlığı, yayıncılığı kutlayacağız hep birlikte. İnadına, umutla!

Sezon programımızı buradan inceleyebilirsiniz.