Kıraathane, Pannonica yönetmenlik atölyesine ev sahipliği yapıyor

Kıraathane İstanbul Edebiyat Evi, Pannonica Atölyeler Serisi çerçevesinde “Bir Yönetmen Hazırlanıyor” atölyesine ev sahipliği yapacak. Atölye, yazıp yönettiği Saf filmiyle çok sayıda ödüle değer görülen yönetmen Ali Vatansever’in yürütücülüğünde gerçekleşecek.

İlk buluşması 11 Şubat Salı günü saat 19:00-22:00 arasında düzenlenecek olan atölye sekiz hafta sürecek. Atölye çalışmaları altı ana başlık üzerinden ilerleyecek:
- 1 hafta senaryo ön çalışması
- 1 hafta bir film üzerinden ön çalışma
- 2 hafta temel film grameri
- 2 hafta kamera
- 1 hafta ışık
- 1 hafta oyun

Atölye hakkında detaylı bilgi ve kayıt için şu numaraları arayabilirsiniz: 0532 421 4231 - 0532 294 8463

Ali Vatansever: 1981 İstanbul doğumlu. İTÜ’de Endüstriyel Tasarım eğitiminin ardından Bilgi Üniversitesi’nde Sinema-TV ve Rochester Institute of Technology’de Film Yapımı yüksek lisans programlarını tamamladı. Kurucularından olduğu Terminal Film’de 2008’den beri yönetmen ve fotoğrafçı olarak çalışıyor. İlk uzun metraj filmi El Yazısı 2012 yılında vizyona girdi; yurt içi ve yurt dışında birçok festivale katıldı. İkinci filmi Saf 2018 yılında Uluslararası Toronto Film Festivali'nde dünya prömiyerini gerçekleştirdi. Birçok ulusal ve uluslararası festivalden ödülle ayrıldı. Koç Üniversitesi Medya ve Görsel Sanatlar bölümünde film yapımı ve sanal gerçeklik üzerine dersler vermeye devam ediyor.

Pannonica Atölyeler Serisi: Çeşitli disiplinlerde bağımsız ve yaratıcı atölyeler düzenlemek amacıyla kuruldu. Eğitim Atölyeleri disiplini kompozitör, piyanist, eğitmen Ali Perret tarafından oluşturuldu. Pannonica Atölyeler Serisi'ndeki diğer atölyeler şunlar: Selin Tunç ile Dizi Film Yolculuğu: Bir Hikâyeyi Senaryoya Dönüştürmek, Başar Ünder ile Video Oyunu ve Film için Ses Tasarımı, Elif Turhan ile Çocuklar için Yaratıcı Müzik ve Konservatuvara Hazırlık, Riccardo Marenghi ile Ritim Terapi, Piyano, Kompozisyon ve Doğaçlama Teknikleri.