Bir Yaşındayız!

2019 Sonbahar sezonuna, ikinci yılımıza girmenin heyecanıyla başlıyoruz. Ve buna biraz da hayret ediyoruz, bir yıl nasıl da geçiverdi! Evimizin kazandığı sadık müdavimler, etkinliklerimizin gördüğü sıcak ilgi bu bir yılın en güzel hediyesiydi. Bu etkinliklerde daha iyi tanıdığımız yazarlarla, sanatçılarla, üzerine daha çok düşündüğümüz meselelerle evimizin ruhu da kendi duvarlarını aştı adeta, ufkumuz genişledi. Büyüdük, çoğaldık.

1 Ekim 2018’den beri hayallerimiz kadar zengin bir program sunmaya çalıştık size. Gazetecilerin, yazarların, siyasetçilerin hapiste, düşündüğünü söylemenin riskli, geçimin zor olduğu günlerde hayata geçirdiğimiz bu program her şeyden önce yaratmaktan vazgeçmemenin, hayatı birlikte savunmanın bir yoluydu bizim için. İlk yılımızda toplam 393 etkinliği, 6960 kayıtlı katılımcıyla gerçekleştirdik. Evimize sığmayıp sokaklara, komşulara taştığımız da oldu, kafa kafaya verip samimi sohbetlerle günü bitirdiğimiz de...

Bu bir yılda evimize gelen, bize katılan, varlığıyla varlığımızı anlamlı kılan herkese teşekkür ediyoruz.

İkinci yıla da yine enerji dolu giriyoruz. Nice darbe nice kırım yaşamış bu diyarın hiç susmadığını biliyoruz çünkü. Teksesliliği buyuranlara inat farklılıklarımızdan güç alarak üretiyor, ürettiklerimizi paylaşıyor, paylaştıkça çoğaldığımızı hissediyoruz. Gelin, siz de parçası olun bu inadın, bu şevkin.